Sprejová svítilna TORNADO

Sprejové svítilny » Sprejová svítilna TORNADO

TORNÁDO představuje zcela novou kategorii obranných sprejů, která nemá v současné době na trhu s obrannými spreji obdoby. Klasický obranný sprej byl doplněn o světlo v podobě supersvítívé bílé LED diody. Většina kritických situací, při kterých se lidé brání obranným sprejem, se odehrává především za tmy. Je nepraktické nést v jedné ruce svítilnu a ve druhé sprej. Navíc je velmi problematické v kritické situaci koordinovat pohyby obou rukou. Přitom je nutné při obraně dostatečně přesně zacílit sprejem na obličej útočníka a svítilna by proto měla svítit na místo dopadu dráždivé látky. U našich „sprejových svítilen“ lze nyní světlo i sprej ovládat jednou rukou a druhou ruku využít pro lepší obranu. Kužel dopadajícího světla umožňuje přesné zamíření na cíl. Touto výraznou inovací obranných sprejů firma ESP přispěla k všeobecnému zvýšení úrovně sebeobrany.´


„Sprejová svítilna“ TORNADO se vyrábí se v provedení 40, 50 nebo 63 ml. Na klasické nádobce pepřového spreje je hlavice osazená supersvítivou LED diodou. Krycí víčko, zabraňující nechtěnému výstřiku, obsahuje 2 ks baterií CR2032 a funguje zároveň jako spínač světla. Tuto „sprejovou svítilnu“ lze používat jako běžnou svítilnu, kdykoli vás zastihne tma. V případě nebezpečí se můžete pouhým stiskem prstu začít bránit. Ostrý paprsek světla osvítí tvář útočníka a zároveň jej oslní. Na tento výrobek byl již udělen patent v USA (US Pat.: 7,121,432) v Evropě (EP 1260784) a v Rusku (RU Pat.: 2353888). Sprej TORNADO je díky většímu obsahu nádobky vhodný zejména pro muže, strážní služby a jiné profesionální použití.


SFL-01-45-360:
Sprejová svítilna TORNADO 45 ml - použitelná ve všech polohách (360°) Na rozdíl od běžných sprejových svítilen SFL-01 TORNADO může tato verze stříkat v libovolné poloze, tedy i vzhůru dnem. Velikost nádobky odpovídá velikosti rozměrů TORNADA 63 ml, ale objem je pouze 45 ml. Ostatní parametry jsou shodné. Není běžně skladem, dodává se pouze na objednávku od 50 ks.
 
Více o sprejové svítilně TORNADO


 

Náhradní sprej pro TORNADO
Po vyprazdnění spreje TORNADO lze modul světla jednoduše přemontovat na náhradní nádobku.

 

 

 

Stejný typ svítícího víčka byl rovněž zabudován do spreje TWL - 1000 (pro běžné použití) nebo RSGL-4 (pro policejní použití). Tento model obsahuje výměnnou bombičku 30ml.

facebook Branse.cz
Skype status Martin Gelnar